Як відмовитися від пропозиції роботодавця?

Головна мета пошуку роботи - знайти відповідну для себе зайнятість з прийнятними умовами і оплатою праці. Попри те, що у більшості випадків обирає працедавець, претенденти також опиняються перед проблемою вибору. Тому відмова - невід’ємна частина процесу пошуку роботи. Практика показала, що багатьом претендентам нелегко відмовитися від пропозиції про роботу. Сьогодні ми поговоримо про те, як з легкістю відхилити небажані пропозиції.

Як насмілитися?

Фахівці з підбору персоналу витрачають немало часу і зусиль на пошук та оцінку кандидатів. Якщо відразу ж після співбесіди Вам стало зрозуміло, що пропонована позиція не для Вас, проявіть навички ділового етикету і першим повідомите про свою відмову.
Найголовніше - не ховайтеся від інтерв’юерів. Багато претендентів вважають за краще не відповідати на телефонні дзвінки для уникнення некомфортної розмови або ж, погодившись і призначивши дату початку роботи, не вийти на неї. Це не вихід з ситуації. Вам немає чого приховувати. Діловий світ тісний, тому у будь-якому випадку варто залишити про себе позитивне враження. Навіть якщо Ви знаєте, що з будь-якої причини Ви ніколи не працюватимете на цю організацію, залишайтеся ввічливим. Немає жодних гарантій того, що Ви не зустрінетеся з цим же інтерв’юером знову за інших обставин або він не виявиться знайомим чи родичем Вашого майбутнього керівника.

Забудьте про емоції. Не варто приймати пропозицію про роботу, яка Вам не приноситиме задоволення лише через те, що незручно відмовитися. Перш ніж відмовлятися, гарненько обдумайте своє рішення. Для цього встановіть чіткі параметри майбутньої роботи, що для Вас важливо і чого Ви б хотіли уникнути (від чого Ви б хотіли утриматися). Причинами відмови може бути: недостатня оплата праці, незручний графік роботи, віддаленість офісу, небажання працювати з конкретними людьми, зміст самої роботи, отримання цікавішої пропозиції. Чи, наприклад, Ви тільки почали пошук роботи, не встигли розглянути максимум варіантів і не впевнені, що запропонована позиція є найкращою. Якщо підставою для відмови служить фінансовий аспект - не соромтеся відкрито про це заявити. Можливо вам запропонують кращі умови.
Якщо Ви прийняли пропозицію і змінили своє рішення, вихід з такого становища також існує. Ви можете сказати, що спочатку не звернули уваги на дрібні деталі, Вам запропонували підвищення на теперішній роботі або погодилися працювати в іншому більш перспективному місці. Для уникнення такої ситуації в майбутньому не поспішайте відразу погоджуватися. Попросіть час на обдумування рішення.

Як відмовити?

Це можна зробити, подзвонивши або написавши лист інтерв’юерові. Ваша відмова має бути люб’язною. Ретельно обдумайте її текст, який пояснює, чому Ви відхиляєте цю пропозицію. Складіть лист за такою схемою:
- подякуйте за проявлений інтерес до Вас. Вираження вдячності завжди пом’якшує факт відмови;
- згадайте про те, що компанія і її співробітники справили на Вас позитивне враження;
- поясніть, що це рішення далося Вам нелегко;
- опишіть причини Вашого рішення;
- виразіть найкращі побажання співрозмовникові /адресату і компанії.
Якщо Ви повідомляєте про відмову в усній формі, будьте готові до умовлянь працедавця. Проявіть терплячість, вислухайте його. Ще раз поясніть причини, через які Ви відхиляєте пропозицію і додайте, що будь-який інший буде щасливий зайняти це місце, але пропонована робота просто  не для Вас.
Як і претенденти, працедавці заслуговують шанобливого ставлення. Уявіть, що працедавець вимушений відмовити Вам в працевлаштуванні – в такому випадку Ви би також хотіли отримати від нього своєчасну, чесну і ввічливу відповідь. Дипломатичність і позитивний настрій залишать про Вас хороше враження. Головне - не спалюйте мости. Можливо, працедавець зможе Вам запропонувати альтернативні варіанти, які Вас зацікавлять.


Автор: Новая работа

Источник: https://novarobota.ua