Чи вам потрібна перекваліфікація: головні ідеї та можливості

Втрата роботи - серйозна проблема для кожної людини. Це особливо важко для фахівців, попит на яких в даний час невеликий. У такій ситуації швидко знайти роботу може бути дуже складно. Пошуки забирають багато часу і сил, тому люди починають думати про необхідність змінити свою професію.

Перекваліфікація сьогодні дуже поширена в зв'язку зі стрімким розвитком інформаційного простору і економічних відносин. Людина, який зацікавлений мати успішну і добре оплачувану роботу, повинен бути готовий до отримання нових знань і швидкого навчання.

Розглянемо головні кроки для перекваліфікації.


Ким ви хочете стати?

Спочатку потрібно відповісти на найскладніше питання: чи готові ви обрати вашу професію або краще зупинитися на роботі, яка в першу чергу буде приносити задоволення? Якщо вам, наприклад, 40 років, чи зможете ви в короткі терміни перевчитися? Освоювати нову спеціальність потрібно швидко, безробітний не може витрачати на це роки.

Коли шукаєте нову професію, ви повинні спочатку сісти і спокійно подумати про те, що вам подобається робити. Згадайте шкільні роки і юність, які у вас тоді були інтереси, хобі. Напевно, талант і природні здібності допомагали вам легко і охоче займатися певною діяльністю, і навчання в цій сфері проходило легко. Може бути, ви малювали або писали в юності, добре готували? Або шили собі блузи та спідниці і вам це подобалося? Можливо, ви добре знаєте іноземну мову, але ніколи не думали заробляти викладанням або приватними уроками?


Що ви робите з задоволенням?

На наступному етапі варто враховувати поточні звички - людина, наприклад, з художніми здібностями, має вибір різних професій - живопис, дизайн, комп'ютерна графіка. Крім того, якщо у такої людини є певний капітал, можна подумати про своє магазині або майстерні. Однак не кожен зможе проявити себе в цих професіях - інтроверти або надмірно дріб'язкові люди не зможуть працювати в тих сферах, де потрібні часті контакти з клієнтами або присутні регулярні зміни в навколишньому середовищі. Точно так же відкриті особистості, швидкі в дії, сповнені ідей, не відчуватимуть себе добре в спеціальностях, що вимагають тривалого уваги до деталей і довгих годин однотипної роботи.


Врахуйте ваш стан здоров'я

Наступний крок - визначити ваші власні здібності фізичного здоров'я. На жаль, навіть якщо у вас є талант і відповідні можливості для виконання даної професії, поганий стан здоров'я або хвороба можуть перешкодити виконувати якусь роботу. Кравчиня не зможе працювати, якщо у неї проблеми з хребтом, очима або руками. Точно так же вчитель або садівник. У свою чергу, комп'ютерна графіка вимагає володіти не тільки хорошим зором, але і умінням відрізняти кольору. На жаль, особливо в разі старших людей, зміни в здоров'ї неминучі, тому їх впливом на заняття аж ніяк не можна нехтувати.


Вивчіть, які спеціальності зараз актуальні

Ще один аспект, який слід враховувати при плануванні перепідготовки, - це тенденції ринку. Не варто шукати спеціальності, в яких попит малий, тому шанси на отримання нової роботи не надто великі. Попередньо підготовлений список потенційних професій повинен бути перевірений з точки зору попиту. Це можна зробити як на основі різних типів звітів, опублікованих, наприклад, на веб-сайтах за наймом, так і на основі бесіди з професійним консультантом. Зміна професії вимагає інвестицій і часу, тому ви повинні вибрати заняття на довгострокову перспективу.

Чи варто переучуватися і здійснювати перекваліфікацію? Безсумнівно, так. Це потрібно робити і коли людина є безробітною і шукає своє місце на ринку праці, і коли поточна робота не дає можливості для розвитку або задоволення. Проте необхідно ретельно обміркувати всі нюанси, грунтуючись як на ваших власних талантах, так і на можливостях, а також на інформації, що надходить з ринку.